Araçtaki Güneş Lekeleri Nasıl Çıkartılır?


Aşırı sıcaktan nasibini alan arabalarımızdaki güneş yanıklarını nasıl gideririz.
Araçtaki Güneş Lekeleri Nasıl Çıkartılır?

Araçtaki güneş yanıkları nasıl oluşur?


Arabaların genellikle yatay bir pozisyonla güneşe doğru maruz kalışıyla belli yerlerinde özelliklede sıklıkla motor kapağında ya da bagaj kapağında görülebilecek lekelerdir. Peki güneşe maruz kadı aracım diyorsanız ve böyle bir durumda nasıl bir önlem  alabilirim bu yanıkları nasıl temizleyebilirim derseniz.  Sizlere vereceğimiz bilgilerin faydasını göreceksiniz. Hadi o halde yazımızı okumanızı ve sizlere vereceğimiz bilgilerden faydalanmazınızı öneriyoruz.

Araçtaki güneş yanıkları nasıl giderilir?


Değerli okurlar araçınızın güneşte oluşacak lekelerini temizlemeniz açısından faydalısını göreceğiniz bilgileri sıralayalım. Araçınız park halindeyse ve gölgelik yada otopark tarzı bir yere bırakmadıysanız, ne gibi durumların oluşacağını söyleyelim.  Araçınız güneş ışınlarına direk maruz kalabilir. Güneş ışınlarına maruz kalan kısım haliyle fazla ısınacaktır. Bu ısınma sonuçunda ise aracınızda güneş yanıkları meydana gelecektir ve aracınızın renginde solmalar görülecektir. Böyle bir durumda neler yapılabilir. Aracınızın düzenli olarak cila ve pasta bakımını yapınız. Araçta oluşan güneş lekelerinin giderilmesini konusunda son derece önemlidir. Bu işlemin aracında güneş yanıklarının oluşmadan önce yapılması gerekir. Bunun sebebi araçınızda oluşacak güneş yanıklarına karşı daha dayanıklı olmasını sağlayacaktır. Aracınızın orjinal boyasının üzerinde koruma olmasına özen gösterin. Aracınızı  güneş yanığı nedeniyle servise götürdüğünüzde yapılacak ilk iş kaporta üzerini mikrofiber bir bezle yardımı ile temizlemek olacaktır. Daha sonra pastalama işlemi yapılacaktır. Aracınızın üzerine uygulanacak pasta yüzeyi aletler yardımıyla aracınızın yüzeyine yayıltılacaktır. Pasta işlemi yapılıp bittikten sonra devreye cila işlemi girecektir.  Cila işlemide yapılarak araç hazır olacaktır. Yapılan bu uygulamalardan sonra aracınızda oluşan güneş lekeleri giderilmiş demektir.  Eğer aracınızda oluşan güneş lekelerim çok derin derseniz. Araçınıza uygulanan boyanın tekrar yapılması gerekecektir. 


Araçımızı güneş lekelerinden nasıl koruruz?


Öncelikle sık bir şekilde kullandığımız araçlarımızı park etmemiz gerekirken aracımızda oluşabilecek hasarları dikkate almalıyız ve buna göre aracımızı park etmeliyiz. Böyle durumlarda ne yapmalıyım diyorsanız, aslında yapacağınız şeyler çok basit yollardır. Bu yollardan biri aracınızı güneşe maruz kalacağı yerlere değilde gölgelik yerlere parkını gerçekleştiriniz. Gölgelik yerler bulamıyorum derseniz en güvenli yerlerden biri olan otoparklara araçlarınızı park ediniz. Günümüzde  oldukça  fazla araç bulunduğu için otopark alanlarıda fazla bulumaktadır. Bir diğer yol ise aracınıza branda kullanabilirsiniz. Kullanacağınız brandalarında kaliteli olmasına özen gösteriniz. Araçınızın bakımınıda ihmal etmeyiniz düzenli aralıklarla bakımını sağlayınız.
 

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar