Borsa Nasıl Yapılır


Günümüzde en çok tercih edilen yatırım türü borsadır.
Borsa Nasıl Yapılır

Borsa Nasıl Yapılır

 

Borsada Yatırımı

 Borsa yatırımı geçmişten gelen en eski finans piyasasıdır. Alt yatırım yapmak için iyi imkan sunar. Bu nedenle borsa geçmişe göre daha güvenli ve daha yüksek miktarda kazanma imkanı sağlar. İnternet üzerinden yatırım yapılıp ve yatırımın takibi yapılabildiği için kazanç yolunda çok avantajlı hale gelmiştir. 

 Borsaya Girmek

 Kurumsal olan borsalar yatırımcı olmak isteyen kişilere bazı şartlar koşmaktadır. Bu şartları yerine getirenler yatırımcı olabilir. Öncelikle borsaya üye olan olan bankadan vadesiz hesap açtırılır. Bu işlemden sonra hesap aktif hale geldiğinde borsa başlangıç teminatı hesaba yatırılır. Başka işlemler içinde ek para bulunması gerekir.

 İnternet Üzerinden Borsa İşlemleri

 Teknolojinin gelişmesi sayesinden internet üzerinden işlemler gerçekleştirildiği için zaman olarak da avantaj sağlıyor. İnternet üzerinden borsa işlemleri takip edilebildiği için borsanın daha yakından takip edilmesi yatırımın riskini azaltır.

 Alım ve Satım Emri

 Bu emri ne zaman verilmesi konusunda doğru zaman net değildir. Her yatırımcının kendine göre belirlediği ekonomi ve çizdiği yol olduğu için zaman konusunda net bir cevap verilemez.

 Hisse Senedi Satışı

 Yatırımcıların planladığı hedef çizgisinde doğru adımlarla ilerleyebilmesi içi piyasa borsasına hakim olması gereklidir. Emirlerin uygulandığı zamanı ve fiyatı gösteren grafikleri iyi biliyor olmalıdır. Eğer bunları bilmezse alım ve satım için uygun zamanı ayarlayamaz ve büyük derecede risk taşır.

 En önemli nokta ise tepe ve dip değerlerinde kesinlikle bir işlem yapılmamalıdır. istenilen hedefe varıldığında beklemeden işlem yapılmalıdır.

 Önemli Hususlar;

 Borsadan beklentilerin karşılanması için bilinçli olmak gerekir. Paranın tek yatırım aracına değil, farklı yatırım araçlarına eşit olarak yatırılması daha avantajlı olacaktır. İlk olarak bilinmesi gereken husus borsanın nasıl oynandığıdır. Yüksek kazanç sağlamak amacı ile tüm paranın yatırılması tüm paranın kaybedilmesi riski taşır. Borsa için tecrübe kazanmanın bir yolu ise borsa oyunları ve demo olan hesaplar ile uygulama yapmaktır.

Borsada gelişmelerin düzenli takip edilmesi gerekir. Eğer sistemsiz takip edilirse borsadaki dalgalanmalar fark edilemeyebilir ve bunun sonucunda risk alınmış olur. Her yatırımcı kendine göre plan ve strateji belirlediği için kendine göre hareket edilmelidir.

 

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar