Doğru Tıraş Makinesi Seçimi


Doğru tıraş için makine seçiminin önemini bu yazımda siz değerli okurlarım için ele aldım.
Doğru Tıraş Makinesi Seçimi

Doğru Tıraş Makinesi Seçimi

   Çoğu kesimin her ne kadar da olsa atalarımızdan kalan , sabunlu , fırçalı , çelik usturalı veya jilet takımları , gün aydınlandığında her konuyu konuşabilen berberlerine uğrayıp sinekkaydı tıraşını olan mahalle dayılarımıza imrenerek bakıyor olsak da modern dünyamızın şehirlerinde bunların yerine kurtarıcımız olan tıraş makineleri var.

   Kişilere baktığımızda tıraş makinesi dediğimizde çoğu kişinin aklına gelen yalnızca tıraş olmaktır.Bu düşünce yanlış bir düşüncedir Çünkü; Tıraş makineleri  tıraş olmaya yaradığı gibi erkeklerin kendilerine sakal stili vermesine de yarar.

Tıraş Makinesi Nereler İçin Kullanılır ?

  Tıraş makinesi insan vücudunda genel olarak saç kesimi , sakal , sakal stilini ayarlama , favorilerin ve ensenin düzeltilmesi ayrıca vücut tüylerinin alınmasın için kullanılmaktadır.

Tıraş Makinesi Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

   Çok sayıda farklı modellere sahip olan tıraş makineleri ikili yahut üçlü , döner bıçaklı yahut 1 hazne ortamında sağa sola , yukarı aşağıya doğru bir bıçaklı veya birden fazla farklı bıçakları olan makinelerdir. Tıraş makinesi seçimi yaparken önemli olan unsur kişinin kendini tanıması ihtiyaçları ve beklentilerine göre kendine uygun bir makine seçmesidir.Tıraş makinesi seçerken önem vermemiz gereken unsur hangi ihtiyacımız için kullanacağımızdır.

Tıraş Makinesi İhtiyaca Göre Nasıl Seçilmeli

   Sadece sakal tıraşı için kullanılacak ise kablolu modeller ekonomik ve performansından dolayı daha çok tercih edilmelidir.İşyerlerinde berberler tarafından şarjlı modeller tercih edilmektedir.Teknolojinin gelişmesiyle birlikte su geçirmeyen modeller raflarda yerini almıştır.Sizinde banyoda tıraş olma alışkanlığınız var ise su geçirmeyen modelleri tercih etmenizi öneririm.

Saç , Sakal ve Vücut Tüyleri İçin Tıraş Makineleri

   Öncelikle tıraş makinenizi çok amaçlı kullanmayı düşünüyor iseniz hem kablolu hem de şarj olabilen bir makine seçmeniz gerekmektedir.Bu sayede tıraşınızın bir bölümünü banyoda yapabilir vücudunuzda dolaşmakta olan kabloyla uğraşmak zorunda kalmazsınız.Makinenizin bıçak ucu ne çok geniş ne de çok dar olmalıdır.Orta kararda olması tıraş olurken  size fayda sağlayacaktır.Bıçak uçları sivri ve keskin olan tıraş makineleri cildinizdeki hassas bölgelerde hasar bırakma olasılığı yüksektir.

Dışarıda , Seyahatte Kullanılan Tıraş Makineleri

   Seyahat esnasında kullanılan tıraş makineleri kesinlikle şarj edilebilen veya bataryalı olan modellerden seçilmelidir.Kablolu tercih edilecekse araç aküsü uçlu , usb girişi olan makineler tercih edilmeli.

Uzun Sakal , Kirli Sakal ve Kişiye Özel Sakal Kesimi İçin Tıraş Makineleri

   Birbirlerine kıyasla farklı boylara sahip ince , kalın bıçakları olan güçlü ve hızlı tıraş makineleri tercih edilmelidir.Makinelerin çok fazla tarağı olsa da ayarlanabilir ve ayarlandığı zaman aşırı hızı olmayan makineler olmasına dikkat edin.Uzun sakal modellerinin kesiminde tıraş makinelerinin dışında makineye uygun bir tarak seçilmesi gerekmektedir.Sadece ev içerisinde kullanacak iseniz performansının yüksek olmasından dolayı kablolu modelleri tercih ediniz.

Tıraş Makinesinin Bakımı

   Kendinize uygun doğru bir tıraş makinesinin seçimini yaptınız sıra geldi ürünümüzün uzun ömürlü ve sağlık nasıl kullanırız.

* Makinenizin bıçaklarını mümkün oldukça temizleyin ve makine yağı ile yağlayın.

* Mümkünse her tıraştan sonra makinenizi temizleyin ve kurutun.Kapalı bir dolapta muhafaza edin.

* Makinenizi kullanmadığınız süre zarfınca tüyden ve kıldan arınması için yumuşak bir fırça ile bıçakları temizleyin.

* Makinenizin tam şarjının olmasına dikkat edin , dolum işlemi tamamlandığında fişten çıkarın , şarj dolumu yapmadan önce şarjın tam bittiğinden emin olun.

Umarım değerli okurlarıma faydalı olabilmişimdir , iyi tıraşlar.

 

 

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar