Bozburun Gezi Rehberi


Cennetin dünyaya yansımış hali olan bozburun'u tanıyoruz.
Bozburun Gezi Rehberi

Bozburun Gezi Rehberi

Muğla il sınırları içerisinde bulunan Bozburun, adeta cennetin dünyaya yansımış görüntüsü. Eşsiz manzarası ve tertemiz havası buraya gelmek için fazlasıyla yeterli bir sebep. Yaklaşık olarak 2038 gibi az bir nüfusa sahip olan bu yer bir tatil beldesidir ve tatilciler tarafından sıkça ziyaret edilir. Haksız da sayılmazlar, bu mükemmel ege havasını başka nerede alabilirler ki?

Bozburun Gezilecek Yerler

Eğer ilk kez geliyorsanız göz kamaştıran mavi denizi seyretmekten işleriniz aksayabilir. Capcanlı bir maviliği bulunan denizin bir o kadar da sakin ve huzurlu hissettirmesi ilginçtir. Şehrin kalabalığından, gürültüsünden, kirli havasından tamamen uzak bir belde olan Bozburun, dinlenmek isteyen tatilciler için vazgeçilmez. Gezilecek yerler arasında ilk sırada koylar olmalıdır. Beyaz kayalıkların efsanevi mavi ile buluştuğuna şahit olmak paha biçilemez. Serçe Limanı, Bozukkale, Üçtaş, Akvaryum ve Dirsekbükü kesinlikle görmeniz gereken koylardandır. Ayrıca eğer ekibiniz kalabalık ise bir tekne kiralamanız sizin için de çok iyi olacaktır.

Tüm koyları tekne ile gezmekten çok, mavi denizin sakinliği üzerinde seyahat etmek size iyi gelecektir. Ayrıca koyların balta girmemiş yemyeşil ormanlar ile birleştiği noktalardan geçmeniz, bedeninizdeki tüm stresi yok etmeye yetecektir. Merkezde bulunan ufak çarşısı ile ihtiyacınız olan çoğu şeyi temin edebilirsiniz ancak gelirken hazırlıklı gelmekte fayda var. Limon Ağacı adlı yerden buz gibi dondurma aldıktan sonra Bozburun sokakları arasında turlayabilirsiniz. Deniz kenarında bulunan balık restoranlarında mükemmel lezzetli ve taze balıklar yiyebilir ve manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Bozburun Nerede?

Muğla il sınırları içerisinde ve Marmaris'e 50 km uzaklıkta bulunan Bozburun'a özel aracınızla gitmek isterseniz, yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sizi bekliyor demektir. Ege Denizi’nin rüzgârlarını çok yakından hissettiren bu yer, Türkiye'nin güneybatısında yer alır. Marmaris'in bir beldesidir.

Bozburun Ne Zaman Gidilmeli?

Sıcak ve ılıman özellikleri ile bilinen Akdeniz iklimi buraya hâkim. Bu durumda yaz tatili için buraya gelebilir ve uzun süre burada sıkılmadan kalabilirsiniz. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında hava sıcakken aniden gelen yağışı görmeniz, hatta içinde bulunmanız gerekir. Kavurucu sıcaktan bunalırken birden yağan yaz yağmurunun anında serinletmesine inanamayacaksınız.

Bozburun Nerede Kalınır?

Bozburun bir tatil beldesi olduğu için belde içerisinde yeterince otel vardır. Bir otelde, pansiyonda veya apartta kalabilirsiniz. Hatta eğer kalabalık bir ekiple geldiyseniz ev kiralamak sizin için daha kârlı olacaktır. Yaz aylarında havanın sıcaklığı sebebiyle dışarıda da kalabilirsiniz. Tabi sivrisineklerden korunmanız gerekebilir.

Bozburun Gece Hayatı

Gün boyu süren sakinlik gece de aynı oranda devam etmektedir. Bozburun, gündüz olduğu gibi geceleri de son derece sakindir. Ancak bu demek değildir ki eğlenemeyeceksiniz. Çok daha eğlenceli aktiviteler yapabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile gece sahilde dolaşabilir, koylara fazla yaklaşmadan, denizin getirdiği serin rüzgârları hissedebilirsiniz. Bir ateş yakabilir ve etrafında oturup koyu muhabbete dalabileceğiniz gibi, bir semaver yakıp serin gecede içinizi ısıtacak bir çay içebilirsiniz. Beraber şarkı söyleyebilir, oyunlar oynayabilirsiniz.

 

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar