Kaliteli Hosting Nasıl Seçilmeli


Web sitesi açmaya mı karar verdiniz mutlaka bu makalemi okumanızı öneriyorum.
Kaliteli Hosting Nasıl Seçilmeli

Kaliteli Hosting Nasıl Seçilmeli

İnternet dünyasından web sitesi hazırlanırken tasarımı, içeriği ve işlevselliği yanı sıra ne tür bir web hosting kullanılacağı yönünde doğru kararlar da alınması önem arz ediyor. Kurumun genişliğinden bağımsız bir şekilde web sitesinin geliştirilme zamanının erken aşamasında müşterilerin ve müşteriler adına optimum performans, güvenlik, konfigürasyon ve barındırma açısından nasıl ve hangi ortamda hosting gerçekleştirileceği yönünde sağlıklı karar alınmalıdır. Bu bakımdan ne tür web hosting tercih edileceğine dair müşterilerin karar sunması ve web hosting uygulamasının türü ve özellikleri firmanın beklentilerine hitap ediyor olması gerekir.

Web Hosting Türleri

Genel anlamda ise toplamda 3 farklı türden web hosting sunucu hizmeti bulunuyor. Bunlar, Paylaşımlı Hosting, Platforma/İçerik sistemine yönelik hosting ve son olarak da Bulut VDS sunucu olarak hizmete sunuluyor.

Paylaşımlı Hosting

Paylaşımlı Hosting, küçük ölçekli firmalar, yeniz yeni başlayan firmalar, ekonomik bütçesi düşük olan firmalar, düşük-orta düzeyli trafiğe sahip olan web siteleri ve anında yayına giriş sağlaması gereken web siteleri için uygundur. Henüz yeni aktif edilen web siteleri kurucularının Bireysel Hosting paketlerinden başlaması daha uygundur. Paylaşımlı hosting, bütçe ve kullanıcı dostu olmasının yanı sıra kullanımı ise oldukça basittir. Paylaşımlı hosting türünün dezavantajı ise kontrolünün kısıtlı olması ve temel performans düzeyine sahip olmasıdır.

İçerik Yönetim Sistemine Özgü Hosting Paketleri

İçerik yönetim sistemine özgü hosting paketleri ise daha çok küçük ölçekli firmalar ve desteklenen bir içerik yönetim uygulaması ile hizmet sunan web siteleri için idealdir. İçerik yönetim sistemine özgü hosting paketleri avantajı basit ölçeklendirilebilirlik, daha yüksek düzeyde performans, ve geliştirici kaynaklı hazırlanmasıdır. İçerik yönetim sistemine özgü hosting paketleri tek dezavantajı ise kısıtlı vps kontrol sunmasıdır.

Bulut VDS Sunucu

Bulut VDS sunucu ise özellikle büyük ölçekli web siteleri, uygulamalar, SaaS ve yüksek ziyaretçi trafiğine sahip olan web siteleri açısından idealdir. Bulut ve VDS sunucuda ayrıca bu 3 olanağı da en üst seviyede sunan sunucular yer alıyor. Bu kısımda ise kontrol işlevi tamamen web site sahiplerinde yer alıyor ve bu türden sunucular ise özellikle de karmaşık yapıdaki web sitelerinde uygulanıyor. Bulut VDS sunucu sayesinde daha fazla kontrol sağlanabiliyor ve tek dezavantajı ise karmaşık olmasıdır.

 

Kurumsal ve bireysel web siteleri için ekonomik fiyat tarifesinden en kaliteli hosting paketleri satın alınmak istendiğinde hosting paketi web sitesi tercih edilebilir. Geniş hizmet katalogu sunan web site sayesinde ise Sağlık, Haber, Magazin, Finans/Forex, Teknoloji, Otomobil, Gezi, Mobilya, Dekorasyon, Tatil, Güzellik/Bakım, Diyet/Zayıflama, Pratik Bilgiler gibi pekçok farklı alanda güncel bilgiler alınabiliyor.Türkçe ve İngilizce dil seçeneği sunulan web sitesine ücretsiz olarak kayıt olunması yeterlidir.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar